Şişli Nakliyat

Şişli nakliyat hizmetleri, İstanbul'un en büyük ve en gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olan Şişli'de faaliyet gösteren çok sayıda nakliye firması bulunmaktadır. Ancak bu nakliye firmalarının sahip oldukları nitelikler elbette aynı değildir.

Pek çok farklı hizmet sunmalarının yanı sıra personel kalitesi ve profesyonellik bakımından da ciddi farklılıklar içerirler. Bu bağlamda bu firmalar arasında tercih yapılması icap ettiğinde birden fazla unsurun bir arada değerlendirilmesi şarttır. Bu unsurların neler olduğu da bu yazıda müşterilere ifade edilmiştir.

Şişli Nakliye Firmaları

Şişli nakliye hizmetlerini sunan firmalar için bu hizmetin ilk basamağı ekspertizdir. Bu aşamada firmalar tarafından taşınacak olan evlere ya da iş yerlerine gönderilen personel; evlerde yer alan eşyaların sayılarını, ağırlıklarını, boyutlarını ve buna benzer unsurları dikkate alır. Aynı zamanda binaların içerisinde yük taşınması adına elverişli durumda olan bir asansör bulunup bulunmadığı, hizmete konu ev ya da iş yerlerinin binalarda kaçıncı katlarda yer aldığı da bu önemli noktalar arasında yer almaktadır.

Tüm bu değerlendirmelerin neticesinde ev ya da iş yerlerinin sahiplerine net bir fiyat ifade edilecektir. Bu fiyatta uzlaşı sağlandıktan sonra ise taşınmanın net tarihi ve saati belirlenecek, bu saatte firmalar gelerek ambalajlama işlemlerine başlayacaktır. Son olarak eşyalar asansörlü taşımacılık yapılıyorsa bina dışına kurulmuş olan asansörden, yapılmıyorsa bina içerisinden taşınarak araçlara yüklenecektir. Varış noktasında ise araçtan eşyalar indirilip yaşam alanlarına yerleştirildikten sonra ambalajlarından çıkartılarak yerleştirilecek ve bu hizmet de böylelikle son bulmuş olacaktır.

Aynı zamanda Şişli nakliyat hizmetlerinde her zaman için taşımacılık hizmetlerinin sigortalı olarak sunulması da gerekmektedir. Ne de olsa bu hizmette eşyalara gelecek en ufak bir zararın dahi rahatlıkla tazmin edilebilmesi adına sigortalı taşımacılık hizmeti zorunludur. Gerek sigorta gerekse ambalajlama hizmetlerinin fiyatlara dahil olması ve bunlar için ek ücretler talep edilmemesi lazımdır. Ne de olsa gerçek anlamda müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir nakliye firması her zaman için sürpriz masraflardan kaçınmalıdır.

Şişli Kamyonet Nakliyeci

Taşımacılık hizmetlerinde muhakkak kamyonların ya da diğer büyük araçların kullanılmasına gerek yoktur. Pek tabii daha küçük ölçekte araçlarla da bu hizmetlerin sunulması mümkün olabilmektedir. Ancak elbette bunu yapabilmek için taşınacak olan eşyaların az sayıda olması, ağırlıklarının fazla olmaması gerekir. Kamyonet ile sunulan Şişli nakliyat hizmetlerinde daha ziyade ofis ve küçük ölçekli dükkanlar bir yerden başka bir yere taşınmaktadır.

Aynı zamanda az sayıda eşyası bulunan evler ya da parça eşya taşımacılığı da bu gibi bir hizmet açısından son derece idealdir. Kamyonet ile sunulan Şişli evden eve nakliyat hizmetlerinin pek çok avantajı da bulunur. Bu avantajların başında her şeyden önce kamyonetlerin takip etmesi mümkün olan güzergahların çok daha geniş olması ve kamyonetlere eşyaların yüklenmesi ve boşaltılması sırasında aracın çok daha az yer işgal etmesi gelir.

Buna ek olarak kamyonetler için çok daha az sayıda personel ihtiyacı duyulacağından ötürü müşterilerin katlanması gereken masraf da bariz şekilde düşecektir. Ayrıca kamyonetler ile yapılan eşya taşımacılıklarında yükleme ve boşaltma işlemleri kısa sürecek, böylece zamandan da tasarruf edilmesi mümkün hale gelecektir. Bir taşımacılık hizmetinin kamyonetler ile sunulmaya müsait olup olmadığı da ancak yukarıda da ifade edilmiş olan ekspertiz hizmetleri ile anlaşılabilecektir.

Şişli Nakliye Fiyatları

Şişli nakliye fiyatları üzerinde belirleyici olan en önemli unsurlar, yukarıda da ifade edildiği üzere eşya sayısı, ağrılığı, boyutları, evler arasındaki mesafe ve evlerin kaçıncı katlarda yer aldığıdır. Ancak en ucuz fiyatı sunan Şişli nakliye firması her zaman için tercih etmeye değer olmayabilir. Ne de olsa bu sektörde zaman zaman firmalar pek çok temel hizmetten feragat edilmesi suretiyle daha makul fiyatları sunabilmektedir.

Oysaki sigorta ya da ambalaj gibi hizmetlerden hiçbir zaman feragat edilmemesi gerekmektedir. Ne de olsa aksi halde müşteriler çok ciddi mağduriyetler yaşayacaktır. Bu nedenle de asıl dikkate alınması gereken Şişli'de faaliyet gösteren nakliye firmalarının sunduğu fiyat ve fayda dengesidir. Bu denge başarılı bir şekilde kurulduktan sonra en ufak bir sorun dahi kalmadan nakliyecilik hizmetini almak mümkün olabilecek ve bu hizmette hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Hizmetten duyulan memnuniyet ile ödenen ücret de her daim orantılı olacaktır.

Güvenilir Bir Nakliye Firması mı Arıyorsunuz?

Evden Eve Nakliyat Sektöründe 10 Yıllık Tecrübe İle Hizmet Veriyoruz

Bize Ulaşın
Fast Nakliyat
WhatsApp
Çevirimiçi